Korowaj Mielnicki 2019 wybrany!!

4 maja w ośrodku kultury odbył się XIII Festiwal Korowaja Mielnickiego w Mielniku, który był poświęcony korowajowi weselnemu. Podczas wydarzenia widownia mogła podziwiać wypieki korowajów weselnych oraz posłuchać występów zespołów Mielniczan z Mielnika, Kapeli Kwartet z Siemiatycz oraz obejrzeć obrzęd weselny wyjazdu Panny Młodej do ślubu ze wsi Dubiażyn zaprezentowany przez zespół Rodynę z Dubiażyna. Gdy widzowie oglądali występy sceniczne, jury obradowała nad wypiekami. W konkursie brało udział siedem korowajów. Oceniało je jury w składzie: przewodnicząca – Ludmiła Stawska (pomysłodawczyni festiwalu) ,Wiesława Bloch-Brick (Honorowy Obywatel Gminy Mielnik), Helena Szczygoł (malarka), Joanna Mormol (właścicielka Restauracji Nowa Wczasowa w Mielniku). Do konkursu przystąpili:

Helena Datczuk, Moszczona Królewska ,nr 1

Barbara Hackiewicz, Mielnik, nr 2

Kuba Hackiewicz, Mielnik, nr 3

Wiera Nikitiuk, Mokre, nr 4

Zofia Marczuk, KGW Korniczanki ze Starej Kornicy, nr 5

Zofia Potiopa, KGW Korniczanki ze Starej Kornicy, nr 6

Anna Szpura, KGW Korniczanki ze Starej Kornicy, nr 7

Po podsumowaniu punktów ogłoszono wyniki:

I miejsce – Anna Szpura, KGW Korniczanki ze Starej Kornicy, nr 7
II miejsce – Zofia Marczuk, KGW Korniczanki ze Starej Kornicy, nr 5
III miejsce – Kuba Hackiewicz, Mielnik, nr 3
Wyróżnienia:

  1. Barbara Hackiewicz, Mielnik, nr 2
  2. Zofia Potiopa, KGW Korniczanki ze Starej Kornicy, nr 6

Nagrodą za pierwsze miejsce był wypiekacz do chleba, za drugie –myjka do okien za trzecie gofrownica . Nagrodami za wyróżnienie były kuchenki elektryczne. Narody pocieszenia oraz nagrodę dla najstarszego uczestnika konkursu ufundowała Pani Ludmiła Stawska. Nagroda specjalna trafiła w ręce Pani Wiery Nikitiuk z Mokrego.

Publiczność także coś otrzymała – każdy chętny mógł skosztować konkursowych korowajów. Na zakończenie publiczność mogła potańczyć przy występie Kapeli Kwartet z Siemiatycz.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji z XIII Festiwalu Korowaja w Mielniku, która pojawiła się w Teleexpresie Extra oraz w Obiektywie.

https://www.tvp.info/42205551/05052019-1715/program-teleexpress-extra,odc-1887 od 10 minuty.

https://bialystok.tvp.pl/42488866/05052019-godz-1830 od 18 minuty

Możesz również polubić…

Skip to content