Szlaki rowerowe GREEN VELO

Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo

W Gminie Mielnik trasa przebiega od św. Góry Grabarka przez miejscowości Radziwiłłówka, Moszczona Królewska, Osłowo, Mielnik, Sutno, Niemirów aż do promu w Niemirowie, gdzie można przeprawić się promem przez rzekę Bug do miejscowości Gnojno, woj. lubelskie (z uwagi na niski stan wody w rzece przeprawa promowa może zostać zawieszona). Przy trasie, w miejscowościach Moszczona Królewska, Mielnik, Sutno, Niemirów wybudowane zostały miejsca obsługi rowerzystów (MOR), w których turysta może ukryć się przed deszczem, odpocząć, zjeść posiłek. Większa część trasy to drogi asfaltowe, na niewielkich odcinkach są drogi szutrowe.

Trasa wiedzie przez najpiękniejsze tereny w gminie: malownicze lasy, wsie z zabytkową zabudową, dolinę rzeki Bug. Wzdłuż trasy mijamy większość zabytków i miejsc historycznych znajdujących się na terenie gminy Mielnik.

Wypożyczalnie rowerów

Niektóre obiekty noclegowe dysponują własnymi rowerami udostępnianymi swoim gościom.

Bezpieczeństwo

  • zawsze poruszamy się zgodnie z przepisami ruchu drogowego. Jeśli jedziemy grupą starajmy się jechać jeden za drugim. Nie trzymajmy się kurczowo brzegu jezdni – jedźmy w odległości 40-50 cm od krawędzi drogi – w razie czego będziemy mieli miejsce na ucieczkę w bok. Wskazane jest założenie kamizelki lub przynajmniej rękawa odblaskowego – w terenach leśnych rowerzysta jest słabo widoczny;
  • na terenach wschodniej Polski zdarza się, że kąt padania promieni słonecznych w godzinach porannych i popołudniowych ogranicza często widoczność wręcz do zera.

zdjęcie wschodni szlak rowerowy green velo

Skip to content