Wystawa online malarstwa Joanny Charko pt. „Podróże po mapie pastelami i farbami”

Zachęcamy do obejrzenia wystawy malarstwa Joanny Charko pt. „Podróże po mapie pastelami i farbami”. Wystawa jest dostępna online. Po zniesieniu obostrzeń będzie ją można obejrzeć stacjonarnie w Muzeum do połowy maja 2021 r.

Joanna Charko – urodzona w Mielniku. Po ukończeniu Studium Tkactwa Dekoracyjnego i Artystycznego w Białymstoku zaczęła uprawiać malarstwo sztalugowe i rysunek. Pasja malarstwa towarzyszyła jej w czasie długiego pobytu we Włoszech. Dowodem uznania Jej prac było zaproszenie przez Associazione Pittori d’Europa, reprezentowane przez panią Mirellę Palermo do wystawienia obrazów w Nettuno, Foggi, a także w Galerii Santa Maria, przy Via Dell Corso w centrum starego Rzymu. Po powrocie do kraju miała kilkanaście wystaw zbiorowych oraz indywidualnych.
Joanna Charko brała udział w wielu aukcjach charytatywnych, podarowała też swoje prace na rzecz ludzi i dzieci potrzebujących na terenie gminy Mielnik.
W Ośrodku Dziejów Ziemi Mielnickiej Joanna Charko prezentowała swoje prace w latach:
– 2013 „Moje miejsce na Ziemi to Mielnik”
– 2015 „Abstrakcje Joanny Charko, poezja i inne sztuki plastyczne”
– 2017 „Moje obrazy to moje życie”

zdjęcie wystawy 1 zdjęcie wystawy2 zdjęcie wystawy 3 zdjęcie wystawy 4 zdjęcie wystawy 5 zdjęcie wystawy6 zdjęcie wystawy 7 zdjęcie wystawy 8 zdjęcie wystawy 9

Możesz również polubić…

Skip to content