Koncert Fińskiego Prawosławnego Chóru Kameralnego

koncert chóruParafia Prawosławna Narodzenia NMP w Mielniku, Wójt Gminy Mielnik oraz Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Mielniku zapraszają na koncert Fińskiego Prawosławnego Chóru Kameralnego, który odbędzie się 10 maja (piątek) o godz. 17:00  w Ośrodku Dziejów Ziemi Mielnickiej – Muzeum w Mielniku ul. Brzeska 71.

O chórze:

Fiński Prawosławny Chór Kameralny został założony w 1995 roku. Tworzy go 25 śpiewaków, którzy pochodzą z różnych części Finlandii. Wśród nich są profesjonalni muzycy, studenci oraz miłośnicy muzyki cerkiewnej. Chór często koncertuje oraz upiększa swoim śpiewem nabożeństwa w cerkwi. Repertuar chóru składa się głównie z muzyki cerkiewnej w tradycji słowiańskiej oraz fińskiej z przedziału od XIX do XXI wieku. W swoim dorobku artystycznym chór posiada 7 płyt z utworami cerkiewnymi. Fiński Prawosławny Chór Kameralny występował m.in. w Paryżu, Lizbonie i Nowym Jorku. Od 2017 r. z chórem pracuje Irina Tcherviskij -Matsi  – psalmistka w cerkwi św. Trójcy w Helsinkach.

Wydrukuj ten wpis ... Wyślij ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*