Ferie zimowe w Mielniku

Dzieci i młodzież podczas pierwszego tygodnia ferii zimowych mogła spędzić czas wolny na zajęciach zorganizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Mielniku. Od poniedziałku do piątku można było skorzystać z wielu ciekawych propozycji.

 

W poniedziałek dzieci mogły obejrzeć bajki, które były wyświetlane w Ośrodku Dziejów Ziemi Mielnickiej. Od wtorku do piątku zajęcia odbywały się w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji. Wtorek był dniem warsztatów artystycznych, podczas którego można było zgłębić techniki malowania akwarelą oraz wykonać piękne ozdoby z masy porcelanowej. Środa była dniem zabawy w grupach. Każda grupa miała swoją nazwę i swój herb. Zadania w tym dniu do wykonania miały następujące: zbudowanie szałasu i przygotowanie ogniska, nadanie hasła alfabetem morsa, ułożenie puzzli, sklejenie leśnego ludka, czy rozpoznanie odgłosów i śladów zwierząt leśnych. Niespodzianką w tym dniu była wizyta dzielnicowego aspiranta Igora Mironkiewicza oraz funkcjonariuszy Placówki Straży Granicznej w Mielniku. Funkcjonariusze opowiedzieli jak bezpiecznie spędzać czas wolny oraz zapoznali ze sprzętami, które używają podczas swojej codziennej pracy. W czwartek dzieci mogły spróbować swoich sił w wypiekaniu muffinek i ich ozdabianiu. Muffinki wyszły znakomite i wszystkim smakowały. W tym dniu zostały dokończone ozdoby z masy porcelanowej, a mianowicie trzeba było je pomalować. W ostatni dzień ferii zostało zorganizowane ognisko integracyjne, na którym były kiełbaski, bułeczki oraz super zabawa na śniegu, gdyż piątek okazał się śnieżnym dniem, ale bałwana nie dało się skleić, może za rok…

Wspólnie spędzony czas, w tak urozmaicony sposób na pewno długo pozostanie w pamięci uczestników ferii zimowych 2019 roku.

Możesz również polubić…

Skip to content