XXIV Muzyczne Dialogi nad Bugiem

DSC_0025XXIV Muzyczne Dialogi nad Bugiem były pełne atrakcji. Podczas nich posłuchać można było m.in. zespołów ludowych, folkowych, prezentujących muzykę ukraińską, łemkowską, białoruską. Nie zabrakło też karnawałowych rytmów prosto z Kolumbii. Młodsi i starsi, miłośnicy nastrojowej muzyki i ostrzejszego grania – każdy podczas tej dwudniowej imprezy mógł znaleźć coś dla siebie. Poza koncertami odbyła się konferencja naukowa, otwarta została wystawa, przygotowane było też mnóstwo rozrywek dla najmłodszych.

Impreza odbyła się pod honorowym patronatem marszałka województwa podlaskiego, a jej sponsorem głównym był GAZ-SYSTEM S.A.

LogoWP

GAZ_SYSTEM

Pierwszy dzień, 2 sierpnia, rozpoczął się o godz. 11 konferencją popularno-naukową w Ośrodku Dziejów Ziemi Mielnickiej – Gawędy o kulturach.

Koncerty zaczęły nasze miejscowe zespoły. Na scenie na nadbużańskim stadionie zaśpiewali: Mielniczanie z Mielnika, Krynica z Radziwiłłówki, Nowina z Moszczony Królewskiej oraz Wrzosy z Wilanowa. Zaprezentowały znane i lubiane w gminie Mielnik utwory. Po nich na scenę wszedł zespół Hoverla prezentujący muzykę ukraińską i łemkowską. Drobna ciałem, ale wielka głosem wokalistka zaczarowała publikę. Radosne kolory, w które ubrani byli muzycy i ich energiczne aranżacje na dobre rozruszały Dialogi. DSC_0076O godz. 19 wszystkich zebranych przywitali wójt gminy Mielnik, Adam Tobota oraz dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Mielniku, Urszula Tomasik. Towarzyszyli im przedstawiciele delegacji z zaprzyjaźnionych z nami samorządów – gminy Tarnów oraz z Litwy.

DSC_0147Kolejni w sidła muzyki porwali widzów artyści z Chudoby. Zespół prezentował własny, rozpoznawalny od pierwszych taktów, specyficzny styl muzyczny. Dzięki Chudobie na scenie zagościły folk słowiński, bałkański, rosyjski i ukraiński.

DSC_0172Gwiazdą sobotniego wieczoru w Mielniku był Alosza Awdiejew, z urodzenia Rosjanin, z wyboru Polak. W grze muzycznej towarzyszyli mu utalentowani muzycy: Kazimierz Adamczyk i Marek Piątek. Awdiejew nie tylko porwał zebrany na jego koncercie tłum grą na gitarze i energetycznym, poruszającym śpiewem, ale też bawił do łez dowcipami oraz anegdotami wplatanymi między piosenki. Zachwycona publika prosiła o jeszcze. Po bisach Awdiejewa nadszedł czas na zabawę taneczną przy swojskich rytmach. Poprowadził ją zespół Zorka. W przerwie ich trzygodzinnego koncertu zebrani mieli okazję podziwiania na niebie wyjątkowego zjawiska – pokazu ogni sztucznych.

GALERIA ZDJĘĆ – PIERWSZY DZIEŃ

3 sierpnia zaczął się gorąco nie tylko dzięki wyjątkowo upalnej aurze, która była tego dnia. Temperaturę dodatkowo podniosła kolumbijska atmosfera. Pierwszym jej znakiem w Mielniku była wystawa w ODZM autorstwa fotografa-dziennikarza-policjanta Ryszarda Sobolewskiego pn. „Magia Kolumbii – krajobrazy, ludzie i przyroda”.

DSC_0588Smaków Kolumbii można też było skosztować na stadionie, gdzie trwały koncerty. Obok stoisk wystawienniczych znalazło się też to z kolumbijskimi sokami i kawami, a tuż obok z potrawami kuchni tatarskiej. Klimat tatarskiego życia i tradycji poznać można było głębiej podczas występu na scenie zespołu Buńczuk. Dorośli i zaledwie kilkuletni artyści zaprezentowali tańce i rodzajowe scenki z życia Tatarów. Ich występy przeplatane były opowieściami o tradycjach tego narodu.

DSC_0698Tego dnia na scenie prezentowała się także Skazka, której członkinie zaśpiewały piosenki białoruskie. W swój magiczny świat zabrała też publikę Karolina Cicha & Spółka feat. Bart Pałyga „Wieloma Językami”. Zaśpiewała w dziewięciu językach mniejszości zamieszkujących województwo podlaskie.

DSC_0887Około godz. 20 znów podniosła się temperatura, a to dzięki skąpo, ale kolorowo ubranym artystkom z zespołu tanecznego TropiCuba. Tancerki zaprezentowały tańce takie, jak można zobaczyć podczas gorącego karnawału.

DSC_0045Niekwestionowaną gwiazdą niedzieli był ukraiński zespół Kozak System. Muzycy zaprezentowali m.in. swoje najnowsze piosenki, utwory, z którymi wystąpili na Majdanie oraz własną aranżację „Kolorowych jarmarków” Maryli Rodowicz, wraz z którą niedawno wystąpili w Opolu.

GALERIA ZDJĘĆ – DRUGI DZIEŃ

Przez dwa dni dzieci odwiedzające teren koncertów miały też okazję skorzystania z rozlicznych rozrywek proponowanych przez dmuchane miasteczko. W przerwach koncertów zaś dorośli mieli okazję wygrać atrakcyjne nagrody, m.in. noclegi ze śniadaniem ufundowane przez jednego ze sponsorów Dialogów – Dwór w Zabużu.

Oba dni koncertowe można zobaczyć tu: http://www.popler.tv/MielnikTV/71701#71701

Na kolejne, jubileuszowe, Muzyczne Dialogi nad Bugiem zapraszamy za rok!

SPONSOR GŁÓWNY:

GAZ_SYSTEM

 

www.gaz-system.pl

 

 

SPONSORZY_WWW

PATRONAT HONOROWY:

Marszałek Województwa Podlaskiego

 

Honorowy_Patronat_Marszalka_Wojewodztwa_Podlaskiego

LogoWP

partnerzy

PATRONATY_MEDIALNE_WWW (1)

Wydrukuj ten wpis ... Wyślij ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*