XXI Dni Gminy Mielnik 2012

W dniach 30 czerwca i 1 lipca 2012 r. odbyły się "XXI Dni Gminy Mielnik", jedna z najstarszych tego rodzaju imprez w naszym regionie. Przez dwa dni mieszkańcy naszej Gminy oraz nasi goście bawili się wspólnie podczas różnego rodzaju atrakcji przygotowanych specjalnie dla nich przez GOKSiR na terenie kompleksu sportowego oraz na terenach przyległych, nad samym Bugiem. Program "XXI Dni Gminy Mielnik" był bogaty i mamy nadzieję, że każdy znalazł w nim coś dla siebie!

Pierwszą sobotnią atrakcją, były Zawody Sołeckie organizowane już po raz drugi. Do turnieju przystąpiło sześć drużyn. Podobnie jak w roku ubiegłym "Złotą sosnę" wywalczyła drużyna z Sutna. Także kibice reprezentujący to sołectwo okazali się najlepsi!

Kolejnym punktem programu był IX Bieg Kryterium Ulicy Brzeskiej. Udział w nim wzięło ponad pięćdziesięciu zawodników, rywalizujących w sześciu kategoriach.

Na Bugu można było spotkać się z mistrzem świata w kajakarstwie, z panem Markiem Twardowskim, który wspólnie z naszymi mielnickimi firmami ACTIVE ADVENTURE oraz F.H.U. "Asola".prowadził "Zabawy na Bugu".

W specjalnym namiocie przygotowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Mielniku oraz nasz Ośrodek Dziejów Ziemi Mielnickiej obejrzeć można było wystawę poświęconą dawnemu Mielnikowi. Można było tam zobaczyć filmy oraz zdjęcia naszej miejscowości sprzed lat. O godzinie 15.30 rozpoczął się wykład dr hab. Doroty Michaluk "Mielnik w XVI-XVII wieku, czas świetności i upadku".

Od godziny 16.30 na scenie rozpoczęła się część koncertowa naszej imprezy. Jako pierwszy, na scenie pojawił się Kabaret Wiejski EWG – Eksportowy Wytwór Gminy. Po nim, wystąpił zespół FART z Bielska. Następnie pojawił się  kabaret Szarpanina ze Szczecina. Po tej dawce śmiechu znów przyszła pora na muzykę, którą zaprezentował zespół Eventer z Lublina. O 21.30 rozpoczął się koncert naszej gwiazdy Ewa Farnej. W tym czasie na terenie naszej imprezy było około sześciu tysięcy ludzi! Po występie naszej gwiazdy odbył się pokaz sztucznych ogni, a po nich od około 23.15, rozpoczęła się zabawa taneczna w rytmach DISCO POLO i DISCO DANCE. Opiekę nad tą częścią imprezy sprawował DJ Darecki. Całość skończyła się około 1.00.

Tuż przed występem gwiazdy wieczoru odbyło się losowanie nagród Mielnickiej Loterii Fantowej, organizowanej przez szkolny oddział CARITAS w Mielniku. Losy będzie można było kupować przez cały dzień.

Niedziela poświęcona była sienkiewiczowskiej Trylogii. W tym dniu nastąpiło otwarcie wystawy "Trylogia w Mielniku. Wystawa rekwizytów z ekranizacji dzieł Henryka Sienkiewicza", której specjalnym gościem był sam Jerzy Hoffman. Otwarciu wystawy towarzyszył Piknik Historyczny w XVII wieku na którym pojawiła się między innymi słynna skrzydlata jazda – husaria.

Staraliśmy się pokazać to wszystko czym żyjemy, nad czym pracujemy i… nasze przepiękne, mielnickie "okoliczności przyrody".

Dziękujemy wszystkim sponsorom, patronom oraz tym, którzy pomogli nam w zorganizowaniu imprezy. Mamy nadzieję, że za rok XXII Dni Gminy Mielnik cieszyć się będą jeszcze większym zainteresowaniem.

 

Zobacz więcej zdjęć w naszej galerii

 

 

 

Sponsorzy:

Patroni medialni:

Wydrukuj ten wpis ... Wyślij ten wpis

Skomentuj XXI Dni Gminy Mielnik 2012

  1. kampus :

    A ja mam takie marzenie: w trakcie imprezy władze gminy zabiorą głos na temat traktowania psów w gminie: że są przetrzymywane na łańcuchach przez całą dobę, choć prawo na to nie zezwala, że są przetrzymywane na polu przez całe miesiące, bo pilnują pola (!!!), choć to również jest zakazane i zwyczajnie okrutne, że niektóre mają zbyt krótkie łańcuchy. A może zaproszą na Dni Gminy Mielnik przedstawiciela na przykład Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, który opowie mieszkańcom i gościom, jak szczęśliwe byłyby psy, gdyby właściciele ofiarowali im odrobinę wolności, a jak cierpią i męczą się teraz, gdy całe życie są uwiązane. Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*