XI Zlot Wojowników Słowian, Bałtów i Wikingów

DSC_0052Kolejny, dziewiąty już, rok z rzędu odbył się Zlot Wojowników Słowian, Bałtów i Wikingów. Po raz drugi rekonstruktorzy swoją średniowieczną osadę umiejscowili nad Bugiem w Mielniku.

Zlot odbył się w dniach 20, 21 i 22 czerwca. Na te dni do Mielnika zjechali rekonstruktorzy z całej Polski. Turyści i mieszkańcy naszej gminy mieli okazję zobaczyć, jak wyglądało życie we wczesnośredniowiecznej osadzie. Od pierwszego dnia odbywały się m.in. blok pokazów życia we wczesnym średniowieczu, pokazy rzemiosł. Drugi dzień imprezy rozpoczął się przemarszem grup rekonstrukcyjnych z Ośrodka Dziejów Ziemi Mielnickiej do osady, która była położona u stóp Góry Zamkowej. W sobotę odbyły się też m.in. koncerty w ramach II Festiwalu Muzyki Dawnej GĘDŹBOWANIE 2014, Turniej na Najlepszego Woja (Biała Broń), Turniej Łuczniczy, inscenizacja bitwy, pokazy konne. W niedziele kontynuowane były koncerty, odbył się też Turniej na Najlepszego Woja w zapasach, w rzucie oszczepem oraz KULINARIA, czyli Konkurs na Potrawę Historyczną. Zlot zakończył się wielką pompą, czyli intensywną ulewą.

Zobacz galerie zdjęć:

GALERIA ZDJĘĆ nr 1

GALERIA ZDJĘĆ nr 2

GALERIA ZDJĘĆ nr 3

Wydrukuj ten wpis ... Wyślij ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*