Wystawa malarstwa Piotra Kowieskiego

DSC02097W dniu 25 sierpnia 2019 r. w Ośrodku Dziejów Ziemi Mielnickiej – Muzeum w Mielniku odbyło się otwarcie wystawy prac malarskich Piotra Kowieskiego pt. „Zielnik zbierany o brzasku”.

Piotr Kowieski -urodził się w 1968 w roku w Białej Podlaskiej. W latach 80-tych był współzałożycielem i gitarzystą bialskiego zespołu TABES. Kapela ta występowała dwukrotnie w Jarocinie w 1986 i 1987 r. Od wielu lat zajmuje się malarstwem. Jego obrazy prezentowane były na kilku wystawach indywidualnych i zbiorowych.

Wystawy indywidualne:

* Galeria Podlaska w Białej Podlaskiej, 2012 rok

* Galeria Schody w Warszawie, 2015 rok

* Galeria Smaków w Terespolu, 2016 rok

* Galeria Browar Mieszczański we Wrocławiu, 2016 rok

* Klub Eureka w Białej Podlaskiej, 2016 rok

* GOK w Sławatyczach, 2017 rok

* Galeria Oranżeria w Radzyniu Podlaskim, 2019 rok

Współpracuje z Galerią Orthwein i Stowarzyszeniem Twórców Niezależnych „Stn Amarant”. Jego obrazy można oglądać na stałej wystawie w Galerii Sztuki Współczesnej w Gniewinie. W 2017 r. ukazał się tomik jego poezji „Oswajanie Ciszy” wydany przez Towarzystwo Miłośników Podlasia. Jest autorem okładki płyty zespołu Shata Qs „Mr. ManKind” wydanego w 2015 roku.

Wystawę w Muzeum można oglądać do połowy października 2019 r.

Galeria zdjęć

Wydrukuj ten wpis ... Wyślij ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*