Wystawa malarstwa Macieja Falkiewicza

IMG_4624 (1) (800x611)Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Mielniku oraz Ośrodek Dziejów Ziemi Mielnickiej – Muzeum w Mielniku zapraszają na otwarcie wystawy malarstwa Macieja Falkiewicza. Wernisaż odbędzie się 24 lutego (niedziela) o godz. 15.00 w Muzeum w Mielniku. Gościnnie wystąpi mistrz harmonijki ustnej Zbigniew Motyka.

MACIEJ FALKIEWICZ – artysta malarz, pasjonat i hodowca koni, kolekcjoner i miłośnik tradycji. Urodził się w 1942 r. w Lublinie. Studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie pod kierunkiem prof. Michała Byliny i prof. Ludwika Maciąga. Dyplom uzyskał w 1974 r. Po ukończeniu studiów brał udział w I Ogólnopolskim Plenerze Malarskim w Janowie Podlaskim. W 1975 r. zamieszkał w Białej Podlaskiej, gdzie oprócz pracy twórczej zajmował się propagowaniem jeździectwa w filii Akademii Wychowania Fizycznego i w Bialskim Klubie Jeździeckim. W 1990 r. osiedlił się w Janowie Podlaskim w zabytkowym Domu Ryttów, w którym stworzył autorską galerię malarską. Z wielką pasją utrwala zwyczaje polskiego jeździectwa i hoduje konie. Twórczość artysty osadzona jest w tradycji polskiego malarstwa pejzażowego i rodzajowego. Maciej Falkiewicz jest autorem licznych pejzaży z Podlasia, Kazimierza, wyjazdów plenerowych, scen rodzajowych o tematyce hipologicznej i myśliwskiej, portretów znajomych, wizerunków zwierząt. Jego prace znajdują się w zbiorach Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej, Muzeum Józefa Ignacego Kraszewskiego w Romanowie, Muzeum Regionalnego w Siedlcach, Muzeum Lubelskiego w Lublinie. Artysta uczestniczył w około 80 wystawach środowiskowych, ogólnopolskich i międzynarodowych.

Wydrukuj ten wpis ... Wyślij ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*