O nas

II "Biesiada Sołecka", wrzesień 2011; fot. GOKSiRGminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Mielniku jest największą instytucją kultury działającą na terenie naszej Gminy. Nie jesteśmy jednak zwykłym „domem kultury”. W swojej codziennej pracy zajmujemy się zarówno działalnością kulturalną jak i w zakresie kultury fizycznej, sportu, turystyki, rekreacji, dziedzictwa kulturowego oraz wieloma, wieloma innymi rzeczami.

Koncert Ewy Farnej podczas XXI "Dni Gminy Mielnik", czerwiec 2012 r.; fot. A. DurlikJesteśmy organizatorami dwóch sztandarowych imprez – produktów turystycznych Mielnika: „Muzycznych Dialogów nad Bugiem” oraz „Dni Gminy Mielnik”. W przeciągu całego roku pracownicy GOKSiR-u organizują kilkadziesiąt mniejszych lub większych imprez na terenie całej Gminy Mielnik. Są wśród nich: „Mielnicki Korowaj”,„Cecyliada” „Podlaskie Dożynki” w Moszczonie Królewskiej i wiele innych.

Zajęcia "Rytmika dla smyka", 2011/2012 r.; fot. GOKSiROczywiście organizacja imprez nie jest jedynym celem dla którego istniejemy. Prowadzimy zajęcia stałe dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych i to nie tylko na terenie samego Mielnika, ale również i w innych miejscowościach naszej Gminy.

Występ podczas koncertu finałowego Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych. Czerwiec/Lipiec 2012 r.; fot. GOKSiRSprawujemy również opiekę nad czterema amatorskimi zespołami śpiewaczymi: „Nowiną” z Moszczony Królewskiej, „Wrzosami” z Wilanowa, „Krynicą” z Radziwiłłówki oraz nad „Mielniczanami” z Mielnika. Dodatkowo opiekujemy się dziecięcym zespołem śpiewaczym „Niezapominajki” z Moszczony Królewskiej.

Fragment wystawy "Trylogia w Mielniku" w ODZM, 2012 r.; fot. GOKSiRW roku 2011 w obrębie GOKSiR powstał Ośrodek Dziejów Ziemi Mielnickiej – Muzeum w Mielniku. W nim właśnie eksponowana jest jako wystawa stała, kolekcja dzieł wybitnego artysty związanego z Mielnikiem pana Henryka Musiałowicza, którą autor przekazał Gminie Mielnik. Prócz działań wystawienniczych ODZM zajmuje się również zbieraniem pamiątek z przeszłości Ziemi Mielnickiej. W ODZM znajduje się nasz Punkt Informacji Turystycznej.

Zajęcia plastyczne w Niemirowie; fot. GOKSiRNasz aktywność jest widoczna na terenie całej Gminy Mielnik i to nie tylko poprzez organizowane przez w innych miejscowościach na jej terenie imprezy. Naszym oddziałem jest Wiejski Dom Kultury, Sportu i Rekreacji w Wilanowie – największej, po Mielniku, miejscowości w naszej Gminie.

Finał "Maratonów Kresowych 2012" w Mielniku - wrzesień 2012 r.; fot. A. DurlikIstotne miejsce w naszej pracy zajmuje również zarządzanie Kompleksem Sportowym GOKSiR, znajdującym się w Mielniku, przy ulicy Białej, nad samym Bugiem. W jego obrębie znajdują się dwa pełnowymiarowe boiska piłkarskie oraz boisko do piłki plażowej oraz piłki siatkowej. Dodatkowo w samym budynku GOKSiR dysponujemy profesjonalną siłownią.

Uczestnicy konferencji "Rola instytucji kultury w społecznościach wiejskich", październik 2011 r.; fot. A. DurlikNasz GOKSiR dysponuje również zapleczem noclegowym w postaci Ośrodka Wypoczynkowego „u Floriana” oraz Samorządowym Ośrodkiem Wypoczynkowym. W oparciu o te ośrodki, we współpracy z miejscowymi podmiotami działającymi w zakresie turystyki i rekreacji stworzyliśmy ofertę atrakcyjną ofertę turystyczną, także dla szkół w ramach „Turystyki szkolnej”.

Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia - listopad 2011 r.; fot. GOKSiROrganizujemy również różnego rodzaju konferencje, spotkania, plenery itp. nie tylko dla mieszkańców Gminy Mielnik. Jesteśmy także aktywni w sferze promocji naszej Gminy, wspomagając w tym działaniu Urząd Gminy.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców naszej gminy, jak i osoby spoza niej, do wspólnej pracy, na rzecz kultury w naszej społeczności lokalnej.

 

Wydrukuj stronę ... Wyślij tą strone

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*