Ogólnopolskie Prezentacje Kultur Mniejszości Narodowych i Etnicznych „XXVII Muzyczne Dialogi nad Bugiem” za nami!

DSC_0793

Pierwszy dzień, 5 sierpnia, rozpoczął się o godz. 9.00 konferencją popularno-naukową w Ośrodku Dziejów Ziemi Mielnickiej. W tym roku odbyła się już VII edycja konferencji „Gawędy o kulturach”.

W tym dniu w przepięknej nadbużańskiej scenerii amfiteatru Topolina rozbrzmiewały dźwięki muzyki: cygańskiej, białoruskiej, ukraińskiej, rosyjskiej, gruzińskiej, skandynawskiej oraz romskiej. Młodsi i starsi, miłośnicy nastrojowej muzyki i ostrzejszego grania – każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Festiwal odbył się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego, a sponsorem głównym wydarzenia był GAZ-SYSTEM S.A.

Koncerty zaczęły miejscowe zespoły. Na scenie zaśpiewali: Nowina z Moszczony Królewskiej oraz Wrzosy z Wilanowa. Zaprezentowały znane i lubiane w gminie Mielnik utwory. Po tych występach zespół JAQ QUINTET przeniósł publiczność w klimaty muzyki cygańskiej. Po nich na scenie zaprezentowała się młoda artystka ULIASHA, która wykonała autorski program „Muzyka rosyjska w moim polskim sercu”. Około 20.20 wszystkich zebranych przywitali wójt gminy Mielnik, Eugeniusz Wichowski oraz dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Mielniku Michał Baranowski wraz z Marszałkiem Województwa Podlaskiego Jerzym Leszczyńskim, Starostą Powiatu Siemiatyckiego Janem Zalewskim oraz Pełnomocnikiem  Wojewody Podlaskiego do spraw mniejszości narodowych i etnicznych Wojciechem Przygońskim. Towarzyszyli im przedstawiciele delegacji zaprzyjaźnionego z nami samorządu – gminy Tarnów. Po oficjalnym otwarciu na scenie zagościł zespół z Ukrainy JORYJ KŁOC. Na scenie nastąpił wybuch czystej energii, którą wchłaniali słuchacze i nie mogli się nią nasycić. Na zakończenie wszyscy mogli bawić się na zabawie tanecznej prowadzonej przez zespół PRYMAKI, którego nie trzeba było przedstawiać.

Drugi dzień festiwalu był równie interesujący oraz dostarczył wielu wrażeń uczestnikom tego wydarzenia. Na scenie tego dnia zaprezentowały się zespoły z gminy Mielnik, Mielniczanie z Mielnika oraz Krynica z Radziwiłłówki. Występy tych zespołów zostały nagrodzone gromkimi brawami. Następnie na scenie zaprezentował się Zespół Pieśni Białoruskiej „MAŁANKA”. Po tym występie na scenie pojawiły się dziewczyny z Trójmiasta, a mianowicie zespół LABORATORIUM PIEŚNI. Dziewczyny zaprezentowały utwory w języku białoruskim, ukraińskim, gruzińskim i skandynawskim. Na zakończenie drugiego dnia festiwalu wystąpił zespół romski ROMANCA z Olsztyna.

Przez dwa dni dzieci odwiedzające teren koncertów miały też okazję skorzystania z licznych rozrywek proponowanych przez dmuchane miasteczko oraz skorzystać z atrakcji , które przygotował sponsor główny wydarzenia GAZ SYSTEM S.A, a mianowicie mini plac zabaw , gry animacyjne oraz maskotki wiewiórek, z którymi można było zrobić sobie zdjęcia.

GALERIA ZDJĘĆ:

Link do strony SPONSORA GŁÓWNEGO GAZ-SYSTEM S.A. – XXVII Muzycznych Dialogów nad Bugiem

http://www.gaz-system.pl/

patroni medialni (2)

Wydrukuj ten wpis ... Wyślij ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*