Zakończenie Lata w Moszczonie Królewskiej

DSC_012525 sierpnia w Moszczonie Królewskiej można było miło spędzić czas na imprezie pn. Zakończenie Lata. W ramach tego wydarzenia odbyły się VIII Zawody Sołeckie, po których nastąpiła część artystyczna. Do Zawodów Sołeckich zgłosiły się 4 drużyny z sołectw: Sutno, Moszczona Królewska, Mielnik oraz Maćkowicze.

 

I miejsce zajęła drużyna z Sutna, II miejsce drużyna z Mielnika, III miejsce zajęła drużyna z Moszczony Królewskiej oraz IV miejsce zajęła drużyna z Maćkowicz. Nagrodami w zawodach były nagrody finansowe ufundowane przez Wójta Gminy Mielnik. Drużyna za I miejsce otrzymała 3000 zł, II miejsce 2000 zł, III miejsce 1000 zł ,dodatkowo każda drużyna otrzymała za udział 1000 zł .Publiczność oraz kibice drużyn mogli podziwiać poświęcenie zawodników, bo konkurencje były o różnej trudności, gdzie trzeba było wykazać się szybkością, sprawnością i siłą mięśni. Konkurencje, z którymi przyszło im się zmagać to: walenie w kulki, wodopój, wstawiony majster, jajcem w sołtysa, kręgle, lina, oporny ciągnik, wyścig nartami, bela, toczenie beczki, mundial u sołtysa. Same nazwy wskazują, że było na co popatrzeć. Podczas części artystycznej można było posłuchać oraz pobawić się przy zespołach takich jak: Nowina z Moszczony Królewskiej, Werwoczki z Orli, Korniczanie ze Starej Kornicy, zespół muzyczny NIUNIO, Kapela Podlaska. Na zakończenie odbyła się dyskoteka.

GALERIA ZDJĘĆ:

Wydrukuj ten wpis ... Wyślij ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*