Wystawa malarstwa Macieja Falkiewicza

DSC02089 (800x450)W dniu 24 lutego 2019 r. o godz. 15.00 w Ośrodku Dziejów Ziemi Mielnickiej – Muzeum w Mielniku miało miejsce uroczyste otwarcie wystawy malarstwa pana Macieja Falkiewicza. Na wernisaż przybyło wielu gości i przyjaciół artysty oraz mieszkańców Mielnika. Dodatkową atrakcją był występ mistrza harmonijki ustnej pana Zbigniewa Motyki, który wykonał kilka patriotycznych i znanych pieśni. Na wystawie można zobaczyć ponad 50 bardzo różnorodnych prac. Są to zarówno pejzaże, jak i porterty czy wizerunki zwierząt. Wystawę można oglądać w muzeum do połowy kwietnia 2019 r.

MACIEJ FALKIEWICZ – artysta malarz, pasjonat i hodowca koni, kolekcjoner i miłośnik tradycji. Urodził się w 1942 r. w Lublinie. Studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie pod kierunkiem prof. Michała Byliny i prof. Ludwika Maciąga. Dyplom uzyskał w 1974 r. Po ukończeniu studiów brał udział w I Ogólnopolskim Plenerze Malarskim w Janowie Podlaskim. W 1975 r. zamieszkał w Białej Podlaskiej, gdzie oprócz pracy twórczej zajmował się propagowaniem jeździectwa w filii Akademii Wychowania Fizycznego i w Bialskopodlaskim Klubie Jeździeckim, które jest autorem. W 1990 r. osiedlił się w Janowie Podlaskim w zabytkowym Domu Ryttów, w którym stworzył galerię autorską. Twórczość artysty osadzona jest w tradycji polskiego malarstwa pejzażowego i rodzajowego. Maciej Falkiewicz jest autorem licznych pejzaży z Podlasia, Kazimierza, wyjazdów plenerowych, scen rodzajowych o tematyce hipologicznej i myśliwskiej, portretów znajomych, wizerunków zwierząt. Jego prace znajdują się w muzeach i kolekcjach prywatnych. Artysta uczestniczył w ponad 100 wystawach środowiskowych, ogólnopolskich i międzynarodowych.

Galeria zdjęć

Wydrukuj ten wpis ... Wyślij ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*