WYSTAWA FOTOGRAFII MICHAŁA JAKACZYŃSKIEGO

DSC02049Dnia 16 września o godz. 14.00 w Ośrodku Dziejów Ziemi Mielnickiej – Muzeum w Mielniku odbyło się uroczyste otwarcie wystawy fotografii p. Michała Jakaczyńskiego pt. „Zauroczenie”. Z zaproszenia skorzystało wiele osób, wśród nich rodzina i przyjaciele autora wystawy, a także mieszkańcy Niemirowa i Mielnika. Pan Michał Jakaczyński, który pochodzi z Radomia opowiadał o swoim związku z Niemirowem, do którego przyjeżdża już od 20 lat, a także o pięknie Ziemi Mielnickiej, którą uwielbia fotografować. Zgromadzeni goście mieli okazję również posłuchać fragmentów wierszy jego autorstwa, które opowiadają o pięknych miejscach i zabytkach Gminy Mielnik.

Michał Jakaczyński – urodził się w Radomiu gdzie półtora wieku temu osiedlili się jego przodkowie. Ojcu zawdzięcza zauroczenie przyrodą, mamie inspirację poznawania ojczystej kultury i języka. Wielopłaszczyznowe zainteresowania dużo starszego rodzeństwa wniosły w codzienność ciekawość poznawania otaczającego świata. Wyrozumiałość wspaniałej żony pozwoliła poświęcić dużo czasu na fotografowanie, pisanie i wędrówki „z naturą pod pachą” po całej Polsce, a od 20 lat na pobyty w Niemirowie i zauroczenie się Ziemią Mielnicką. Doping córek, zięciów i wnuków doprowadził do upubliczniania tak tekstów, jak i zdjęć.

To, co go zaciekawi zapisuje i fotografuje.

Lubi czytać, grać w bridge,a, zbierać grzyby.

Kocha włóczyć się wzdłuż Bugu i po Puszczy Mielnickiej.

Wystawa potrwa do końca października oraz w okresie styczeń – luty 2019 r.

 Galeria zdjęć

 

Wydrukuj ten wpis ... Wyślij ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*