Wystawa fotografii Elżbiety i Marka Lejbrandt

DSC01884 (800x450)W dniu 21 stycznia 2018 r. w Ośrodku Dziejów Ziemi Mielnickiej – Muzeum w Mielniku odbyło się uroczyste otwarcie wystawy fotografii Elżbiety i Marka Lejbrandt pt. „Pod polskim niebem”.

Podczas otwarcia autorzy zdjęć przybliżyli zgromadzonym gościom miejsca wykonania fotografii: „Pod polskim niebem” to tytuł, pod którym może kryć się wszystko. My chcieliśmy przedstawić Państwu pejzaże utrwalone przy pomocy naszych aparatów fotograficznych. Wszystkie zdjęcia zostały wykonane w ostatnich latach na terenie Polski. Staraliśmy się tak dobrać obrazy, aby prezentowały one piękną polską przyrodę, często nie docenianą przez nas Polaków. Znajdziecie tu Państwo zdjęcia z różnych zakątków kraju wykonane najczęściej na terenach parków narodowych, parków krajobrazowych, począwszy od pasm górskich na południu do morskiej północy i od wschodnich do zachodnich rubieży Polski. Wśród zaprezentowanych zdjęć zobaczymy również fotografie o charakterze etnograficznym przedstawiające ginącą kulturę ludową. Znajdziemy tu zdjęcie staruszków ze wsi podlaskiej, kościół drewniany (sosnowy) Wang z XII/XIII w. zakupiony przez króla pruskiego Fryderyka Wilhelma IV u Norwegów i przewieziony w 1842 roku do Karpacza, bacę sprowadzającego w Pieninach owce z hal na zimę.do zagród, starą chatę oraz ruiny zamku w Janowcu.

Wystawę można oglądać do połowy kwietnia 2018 r.

Galeria zdjęć

Wydrukuj ten wpis ... Wyślij ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*