VII Zawody Sołeckie oraz VIII Biesiada Mielnicka za nami!!

DSC_0633W ostatni weekend wakacji mieszkańcy Mielnika i nie tylko mogli wspólnie bawić się i biesiadować podczas Biesiady Mielnickiej w Mielniku. W tym dniu było wiele przygotowanych atrakcji. Odbyły się VII Zawody Sołeckie, Jubileusz 5-lecia Mielnickiego Klubu Tanecznego „Sosenka” oraz występy zaproszonych zespołów. 

Już po raz siódmy do współzawodnictwa przystąpiły reprezentacje naszych sołectw. W tegorocznej edycji uczestniczyły dwa  sołectwa. Zwyciężyła drużyna z Sutna, drugie miejsce zajął Mielnik. Nagrodami w zawodach były nagrody finansowe ufundowane przez Wójta Gminy Mielnik. Drużyna za I miejsce otrzymała 3000 zł, II miejsce 2000 zł, dodatkowo każda drużyna otrzymała za udział 1000 zł oraz nagrodę specjalną również o wartości 1000 zł. Publiczność oraz kibice drużyn mogli podziwiać poświęcenie zawodników, bo konkurencje były o różnej trudności, gdzie trzeba było wykazać się szybkością, sprawnością i siłą mięśni. Konkurencje, z którymi przyszło im się zmagać to: walenie w kulki, hydraulik, wodopój, wstawiony majster, jajcem w sołtysa, kręgle, młócka opona, lina, powrót od sołtysa oraz oporny ciągnik. Same nazwy wskazują, że było na co popatrzeć.

Kolejnym punktem programu był Jubileusz „Sosenki”. Jak na taką uroczystość przystało były życzenia, podziękowania, prezenty, występy specjalnie przygotowane na ten dzień oraz ogromny tort. Gościnnie wystąpili: ZPiT „Sokołowianie, para z Małego Podlasia oraz Katrynka z Białorusi.

Po uroczystościach jubileuszowych zostały wręczone nagrody za zawody sołeckie oraz został rozstrzygnięty konkursu „ Na najładniejszą posesję w Mielniku”. Pierwsze miejsce zajęła posesja Pani Joanny Charko., drugie Pani Wiesławy Sawczuk, trzecie Pani Anny Orzepowskiej. Na scenie w amfiteatrze Topolina wystąpili także: Kamila Kopytiuk, Oliwia Kadej, Julia Dekarz pod kierunkiem Agnieszki Sawczuk, Mielniczanie z Mielnika, solista Walenty Nikitorowicz z Mielnika, Marysieńki ze Starych Szpak oraz Kapela Podlaska. Na miejscu można było skosztować przysmaków przygotowanych na tą okazję, upiec kiełbaskę, wziąć udział w konkursach rodzinnych oraz skorzystać z atrakcji dmuchanego miasteczka, a także spróbować swoich sił w alpinistyce skrzynkowej. Można było również zmierzyć się  z kandydatem na Mistrza – Józefem Flazińskim oraz obejrzeć zabytki z wykopalisk w 2017 roku , które zostały odkryte na Rynku Miejskim w Mielniku.

Organizatorami Biesiady byli: Sołtys Mielnika, Rada Sołecka w Mielniku oraz Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Mielniku.

GALERIA ZDJĘĆ Z ZAWODÓW SOŁECKICH

GALERIA ZDJĘĆ Z VIII BIESIADY MIELNICKIEJ

Wydrukuj ten wpis ... Wyślij ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*