V Turniej Szachowy z okazji Święta Niepodległości za nami…

DSC_0001W dniu 11.11.2017 roku został rozegrany V Turniej Szachowy z okazji Święta Niepodległości w Mielniku.
Rozgrywki prowadzone były systemem kołowym na dystansie 9 rund, każdy z zawodników miał na partię 10 minut.
Turniej cieszył się dużym zainteresowaniem nie tylko starszych, ale   i młodszych adeptów szachowych. W zawodach łącznie wzięło udział 19 osób w różnym wieku. Wzrastająca frekwencja pokazała, że szachy cieszą się coraz liczniejszym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży.

Turniej rozgrywany był w kilku kategoriach: w kat. A – seniorzy i kat. B – juniorzy oraz o Puchar Dyrektora GOKSiR – juniorzy zamieszkujący Gminę Mielnik.
Zawody szachowe rozpoczęły się o godzinie 10:00 ,a zakończone zostały o godz. 15:00. Wszyscy laureaci dostali statuetki, nagrody rzeczowe i dyplomy.
Po 9 rundach w kategorii seniorów 1 miejsce uzyskał reprezentant Siemiatycz – Tomasz Czapko zdobywając 7,5 pkt. zaś 2 miejsce zajął Janusz Denisiuk również z Siemiatycz (uzyskując 5,5 punktów), natomiast 3 miejsce zdobył Mateusz Komoń z ULKS Sarnaki uzyskując 5,5 punkta. Kolejne miejsca zajęli: 4 – Roman Głowieńkowski z KSz Skoczek Siedlce (4,0 pkt.), 5 – Błażej Panasiuk z Bielska Podlaskiego ( 3,5 pkt.), 6 – Dariusz Kuczyński z MUKS Stoczek 45 Białystok ( 3,5 pkt.), 7 – Andrzej Denisiuk z Siemiatycz (3,0 pkt.), 8 – Wiktor Górski z Mielnika (2,0 pkt), 9 – Krzysztof Skwierczyński z UKS-Stsz Sokołów Podlaski.
W klasyfikacji juniorów najlepsza była Maja Malinowska z ULKS Sarnaki uzyskując 7.0 punktów, na miejscu 2 uplasował się mieszkaniec Mielnika Robert Górski (7,0 pkt.), zaś 3 miejsce zajął Patryk Krawczyk    z UKS TSz Zieloni Zielonka (7,0 pkt.). 4 miejsce – Maja Górska z Mielnika (6,0 pkt.), 5 – Bartosz Tryniszewski z Drohiczyna (6,0 pkt.), 6 – Karolina Sacharczuk z ULKS Sarnaki (6,0 pkt.), 7 – Oliwia Gołowiej z ULKS  Sarnaki (3,0 pkt.), 8 – Wojciech Tatarczyk z Mielnika (2,0 pkt.), 9 – Aleksander Wilgos z Sokołowa Podlaskiego (1,0 pkt.) i 10 – najmłodszy zawodnik Adam Bilkiewicz z Mielnika (0,0 pkt.).
W kategorii o Puchar Dyrektora GOKSiR w Mielniku 1 miejsce zajął Robert Górski, 2 – Maja Górska i 3 – Wojciech Tatarczyk.
Drobnymi upominkami uhonorowaliśmy najstarszego i najmłodszego zawodnika turnieju – Pana Andrzeja Dzienisiuka i Adama Bilkiewicza.
Dziękujemy bardzo Panu Józefowi Flazińskiemu za sędziowanie podczas turnieju oraz gratulujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy za rok na VI Turniej Szachowy z okazji Święta Niepodległości.