„Trylogia w Mielniku. Wystawa rekwizytów z ekranizacji dzieł Henryka Sienkiewicza”

„Trylogia w Mielniku. Wystawa rekwizytów z ekranizacji dzieł Henryka Sienkiewicza”, taki tytuł nosi pierwsza z dużych ekspozycji proponowanych przez ODZM. Składa się ona z prawie trzydziestu kostiumów oraz ponad setki innych rekwizytów wykorzystanych podczas ekranizacji „Ogniem i Mieczem” w reżyserii Jerzego Hoffmana.

Na wystawie można obejrzeć między innymi strój Bohuna (w tej roli wystąpił Aleksander Domogarow), Heleny Kurcewiczowej (Izabela Scorupco) czy Jana Skrzetuskiego (Michał Żebrowski). Jest również i słynny Zerwikaptur – miecz krzyżacki który ścinał po trzy głowy. A wszystko to można nie tylko zobaczyć, ale również przymierzyć i zrobić sobie zdjęcie.

Aranżatorem wystawy jest pan Wojciech Tomasz Biernawski, kostiumolog, scenograf, wieloletni współpracownik pana Jerzego Hoffmana, który m.in. pracował właśnie przy „Ogniem i Mieczem”.

Na czas ekspozycji wystawy rekwizytów z filmu „1920. Bitwa Warszawska” nie będzie możliwości oglądania eksponatów z „Trylogii”.

 

Wydrukuj ten wpis ... Wyślij ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*