Przenieśmy się do Mielnika z lat 80-tych XX wieku

Mielnik-145Serdecznie zapraszamy na otwarcie wystawy pt. Mielniczanie, która odbędzie się 29 czerwca o godz. 13 w Ośrodku Dziejów Ziemi Mielnickiej — Muzeum w Mielniku. Od tego dnia w ODZM będzie można zobaczyć około siedemdziesiąt czarno-białych zdjęć z  Mielnika i gminy zrobionych przez Piotra Cieślę w latach osiemdziesiątych zeszłego wieku.

— Na wszystkich są uwiecznieni mieszkańcy wsi i gminy przy codziennych zajęciach, część zdjęć jest pozowanych — opowiada autor, Piotr Cieśla. — Są to zdjęcia typowo reporterskie. Wtedy przyjeżdżałem tylko na lato. Od 2000 roku mieszkam trochę tu trochę w Warszawie. Znam wielu mieszkańców i zdaje się, że przez nich też jestem rozpoznawalny. Przygotowując wystawę pokazywałem już niektóre zdjęcia. Na ogół wywołują wzruszenie, nawet łzy. Dzieci ujrzą swoich nieżyjących rodziców, a dorośli często siebie, gdy byli dziećmi.

Pan Piotr tydzień przed otwarciem wystawy chce pochodzić po Mielniku i pojeździć po gminie rozdając zaproszenia tym rodzinom, których członkowie są na zdjęciach, zwykłym mieszkańcom. Chciałby, by była to żywa wystawa, pełna emocji i wspomnień ludzi ze zdjęć… — I moich, człowieka spoza, a jednak czującego się częścią tej społeczności —dodaje Cieśla.

Mielnik-011Mielnik-055Mielnik-004

Mielnik-068Mielnik-067Mielnik-066

Wydrukuj ten wpis ... Wyślij ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*