Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Mielniku

DSC_0092Tegoroczne Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Mielniku przypadające w setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę rozpoczęły się mszą świętą w intencji Ojczyzny, odprawioną w kościele parafialnym p.w. Przemienienia Pańskiego w Mielniku. Po nabożeństwie uroczystości przy udziale przedstawicieli władz gminnych i pracowników jednostek podległych oraz mieszkańców gminy Mielnik, odbyły się na Placu Kościuszki przy obelisku upamiętniającym 500-lecie podpisania  Unii Mielnickiej, gdzie przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej w Mielniku i Straży Granicznej pełnili honorową wartę. Po odśpiewaniu hymnu został odczytany apel pamięci. Po przemówieniach Sekretarza Gminy Mielnik Piotra Wysockiego oraz Wójta Elekta Marcina Urbańskiego delegacje: Gminy Mielnik, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mielniku, Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Mielniku, Zespołu Szkół im. Unii Mielnickiej w Mielniku, Gminnej Biblioteki Publicznej w Mielniku, Zakładu Gospodarki Komunalnej w Mielniku, Placówki Straży Granicznej w Mielniku i Związku Żołnierzy Wojska Polskiego, PERN S.A. Adamowo, nowo wybranej Rady Gminy Mielnik złożyły pod pomnikiem wiązanki kwiatów. Zebrani mogli również wysłuchać pieśni przygotowanych na tą okazję przez zespół Mielniczanie z Mielnika.
Kolejnym punktem obchodów Narodowego Święta Niepodległości była część artystyczna przygotowana przez przedszkolaków  i uczniów z Zespołu Szkół im. Unii Mielnickiej w Mielniku odbywająca się w Ośrodku Dziejów Ziemi Mielnickiej – Muzeum w  Mielniku. Po jej zakończeniu można było obejrzeć wystawę pt. „Armia Błękitna w walkach o niepodległość Polski 1917-1920″. Wystawa wypożyczona została z Muzeum Wojska w Białymstoku. Wystawę można oglądać do końca grudnia.

GALERIA ZDJĘĆ

Wydrukuj ten wpis ... Wyślij ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*