Ośrodek Dziejów Ziemi Mielnickiej – Muzeum w Mielniku

Budynek Ośrodka Dziejów Ziemi Mielnickiej - Muzeum w Mielniku; Fot. GOKSiROśrodek Dziejów Ziemi Mielnickiej – Muzeum w Mielniku jest częścią Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji. Do życia został powołany w lipcu 2011 roku, w związku z zakończoną wówczas modernizacją budynku dawnego Kina „Górnik”, mającą na celu jego adaptację na cele muzealne.

Otwarcie Ośrodka Dziejów Ziemi Mielnickiej - październik 2011 r.; fot. A. DurlikUroczyste otwarcie ODZM nastąpiło 23 października 2011 r. i było połączone z otwarciem wystawy stałej dzieł Henryka Musiałowicza.

Celem działalności ODZM jest gromadzenie pamiątek, źródeł historycznych na temat dawnej Ziemi Mielnickiej, a przede wszystkim zamieszkujących ją Prezentacja filmu "Siedem dni w Mielniku" - kwiecień 2012 r.; fot. GOKSiRosób. Istotnym zadaniem, jest popularyzacja wiedzy na temat tej przeszłości nie tylko wśród mieszkańców naszej Gminy ale również jej gości. Ośrodek prowadzi również szeroką działalność z zakresu popularyzacji kultury i sztuki. Swoje cele realizuje poprzez organizację wystaw oraz czynne uczestnictwo w działalności kulturalnej realizowanej przez GOKSiR.

Wystawa "Trylogia w Mielniku"; fot. GOKSiRObecnie ODZM ma w swoich zbiorach m.in. kolekcję ponad 60 prac Henryka Musiałowicza oraz stale rosnącą kolekcję pamiątek związanych z przeszłością Ziemi Mielnickiej. Obecnie pracownicy ODZM opiekują się także strojami i rekwizytami filmowymi przekazanymi Gminie Mielnik przez studio filmowe ZODIAK – Jerzy Hoffman Film Production.

Godziny otwarcia oraz ceny biletów

Wydrukuj stronę ... Wyślij tą strone

2 Odpowiedz Ośrodek Dziejów Ziemi Mielnickiej – Muzeum w Mielniku

  1. Włodzimierz Mirski :

    Wzajemnie życzę Radosnych Świąt i Pomyślnego Nowego Roku dla Ludzi Mielnickiego Ośrodka. Ucieszyła mnie jako członka i współzałożyciela Instytutu Witkacego, inicjatywa zorganizowania wystawy X.Kazimierowicza, dla uczczenia pamięci tego niezwykłego kapłana i odważnego humanisty, mielnickiego proboszcza. Po otrzymaniu o tym wiadomości od naszego prezesa, Przemka Pawlaka, zainteresowałem się bliżej miejscowością i Ziemią Mielnicką i poczytałem o jej starej i znaczącej historii. O Księdzu już wcześniej dużo wiedziałem, bo Witkacym fascynuję się już ponad 30 lat.Sprawę patronatu IW nad projektowaną wystawą uważam za przyjemnie i przyjaźnie zaszczytną.
    Z wyrazami sympatii – Włodzimierz Mirski

  2. Michał Baranowski :

    Witam, serdecznie dziękuję za zainteresowanie się Ziemią Mielnicką i naszą historią. Pragnę poinformować Pana, że wystawa poświęcona ks Henrykowi Kazimierowiczu jest już czynna i można ją podziwiać w Ośrodku Dziejów Ziemi Mielnickiej – Muzeum w Mielniku. Zapraszam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*