„Magia Kolumbii – krajobrazy, ludzie i przyroda”

DSC_0512Wystawę autorstwa fotografa-dziennikarza-policjanta Ryszarda Sobolewskiego można oglądać do końca sierpnia w Ośrodku Dziejów Ziemi Mielnickiej. Podczas jej otwarcia twórca opowiadał zebranym w mielnickim muzeum o urokliwych, nieznanych większości turystów zakątkach i zwyczajach kolumbijski.

Wspominał o smakach tamtejszych frykasów, które w naszej kulturze wydawać się mogą obrzydliwymi, jak np. langusty czy węże. Mówił też o wierzeniach Indian o tym, że gdy zrobi się im zdjęcie, stracą duszę, kolorowych strojach, ich symbolice i innych ciekawostkach kulturalnych. Goście słuchali opowieści i oglądali barwne fotografie jednocześnie ciesząc się kolumbijskimi smakami. Chętnie degustowali kolumbijską kawę i soki z owoców pochodzących z tego kraju.

Pan Ryszard zawodowo jest oficerem policji i w pracy też nie rozstaje się z fotografią. Jest ekspertem fotografii kryminalistycznej w Instytucie Badawczym Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji w Warszawie. Wykonuje ekspertyzy kryminalistyczne, w których dokumentacja fotograficzna odgrywa istotną rolę. Kształci przyszłych ekspertów fotografii, prowadzi szkolenia dla sędziów, prokuratorów oraz funkcjonariuszy pionów operacyjnych policji, odnośnie zastosowania i możliwości różnych technik fotograficznych w badaniach kryminalistycznych. Ponadto współpracuje ze specjalistycznymi pismami takimi jak: „Problemy Kryminalistyki”, „Foto – Kurier”, „Ochrona Zabytków”, „Gazeta Policyjna”, „Poznaj Świat”. Jest autorem licznych artykułów dotyczących problematyki fotografii badawczej – kryminalistycznej. Zdjęcia jego autorstwa wykorzystywane są przez ekspertów różnych dziedzin. Od 2002 r. jest członkiem Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczpospolitej Polskiej.

Wydrukuj ten wpis ... Wyślij ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*