Ferie zimowe w Mielniku

DSC_0912Dzieci i młodzież podczas drugiego tygodnia ferii zimowych mogła spędzić czas wolny na zajęciach zorganizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Mielniku. Od poniedziałku do piątku można było skorzystać z wielu ciekawych propozycji.

W poniedziałek dzieci mogły obejrzeć bajki, które były wyświetlane w Ośrodku Dziejów Ziemi Mielnickiej. Od wtorku do piątku zajęcia odbywały się w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji. Wtorek był dniem eksperymentów chemicznych i fizycznych, czyli można było samemu uczestniczyć w doświadczeniach, a  przy tym dowiedzieć się wielu ciekawych informacji na temat wody. Przy wykonywaniu doświadczeń było wiele zabawy i śmiechu oraz zachwytu np. z kolorowych tęcz powstałych w szklaneczkach, z tańczących kolorowych fontann, kolorowego deszczu, wulkanów, wędrującej wody czy pejzaży na talerzach. W środę zajęcia przeprowadził Patryk Radzicki – informatyk z Gminnej Biblioteki Publicznej w Mielniku na temat programowania. W grupach można było spróbować własnych sił odnośnie przejścia na wyższe poziomy rozwiązując zadania z kodowania. W tym dniu został dokończony strażnik ferii, mianowicie bałwan zrobiony przez uczestników, którzy z plastikowych kubeczków wyczarowali olbrzyma. W czwartek po obejrzeniu filmów edukacyjnych o ptakach, dzieci przystąpiły do wykonania karmy dla nich oraz zrobienia karników. Ten dzień był pracowity. W ostatni dzień ferii zostało zorganizowane ognisko integracyjne, na którym były kiełbaski, bułeczki oraz super zabawa. W drodze powrotnej z ogniska grupa odwiedziła wieżę widokową w Mielniku, na której kilkoro dzieci było pierwszy raz i z tego powodu mieli ogromną uciechę. Oprócz tych wszystkich atrakcji każdy mógł skorzystać z takich gier jak: cymbergaj, piłkarzyki, tenis stołowy, Xbox, gry planszowe. W ostatni dzień również odbył się turniej w cymbergaja oraz każdy kto chciał mógł wykonać walentynkową kartkę dla bliskiej osoby.

Wspólnie spędzony czas, w tak urozmaicony sposób na pewno długo pozostanie w pamięci uczestników ferii zimowych 2018 roku.

GALERIA ZDJĘĆ

 

 

Wydrukuj ten wpis ... Wyślij ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*