Ferie pełne atrakcji

DSC09260Podczas tegorocznych ferii zimowych dzieci z gminy Mielnik, które nie wyjechały na zimowisko, nie mogły narzekać na nudę. Od wtorku do piątku miały zapewnione zajęcia przez Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Mielniku oraz bibliotekę. W części z nich uczestniczyli też uczniowie z Wasilkowa, którzy spędzili tu tydzień ferii.

Pierwsze wtorkowe spotkanie, w którym uczestniczyli najmłodsi, pełne było gier i zabaw. Dzieci grały w gry planszowe, piłkarzyki, ping-ponga oraz na kinectcie. 29 stycznia zaś odbyły się warsztaty plastyczne, które poprowadziła Halina Chwojko. Nauczyła dzieci robić korale i inne ozdoby z filcu. Ostatni czwartek i piątek stycznia upłynął najmłodszym śpiewająco. Brały one udział w warsztatach muzycznych. Prowadziła je Anna Broda, która od wielu lat śpiewa, gra na cymbałach i bębnach. Wymyśla także autorskie piosenki, kołysanki i inne miniatury muzyczne. W Mielniku poprowadziła warsztaty, podczas których uczyła dzieci śpiewu i gry na różnych ciekawych instrumentach.

— Jestem zachwycona tutejszymi dziećmi, tym jak bardzo są otwarte, chętne do współpracy i chłonące to, co im przekazuję — powiedziała pani Ania.

Owocem ich wspólnej dwudniowej pracy był koncert, podczas którego na scenie najmłodsi wraz z panią Anią zaśpiewali i zagrali piosenki jej autorstwa – w tym jedną ze słowami, które ułożyły wraz z nią – a także kolędy.

Kolejny tydzień ferii rozpoczął się wielkimi przebierankami w Ośrodku Dziejów Ziemi Mielnickiej. 4 lutego na zajęciach w muzeum jako pierwsi pojawili się uczniowie z Wasilkowa. Mieli oni możliwość przymierzenia strojów z filmowych produkcji Studia Filmowego Zodiak Jerzego Hoffmana – „1920. Bitwa Warszawska”, „Ogniem i mieczem”, „Stara baśń”. Ustylizowani pozowali do zdjęć. Potem wspólnie z mielnickimi uczniami obejrzeli film o tym, jak powstawała „Bitwa Warszawska”, a następnie „Starą baśń”. Po projekcji w sesji fotograficznej wzięły udział dzieci z gminy Mielnik. Wcielały się one w rolę m.in. husarzy, dam i żołnierzy z lat 20-tych XX wieku.

Kolejny dzień należał do przyszłych szefów kuchni. Mali kucharze ugnietli ciasto na kruche ciasteczka, uformowali też figurki z ciasta drożdżowego. Powstały m.in. słodkie łabędzie, ślimaki, buźki, gwiazdki i serduszka. Mnóstwo zabawy było nie tylko przy formowaniu wypieków, ale też ich ozdabianiu. Dzieci przyrządziły też coś na słono. Własnoręcznie przygotowane tosty bardzo im smakowały.

W czwartek dzieci wcieliły się w role malarzy. Na pleksi malowały kolorowe zwierzątka. Ci zaś, których interesują ciekawostki informatyczne, uczestniczyli w zajęciach komputerowych. Piątek był dniem podsumowania. Najmłodsi tego dnia bawili się wspólnie na parkiecie w ramach balu karnawałowego. Słodkim przerywnikiem było wspólne przygotowywanie i jedzenie gofrów. Na koniec dzieci otrzymały dyplomy z podziękowaniem za udział w zajęciach podczas ferii 2014.

Zobacz galerie zdjęć z ferii:

Gry i zabawy

Warsztaty plastyczne – ozdoby z filcu

Warsztaty muzyczne i koncert z Anna Broda

Sesja zdjęciowa w ODZM

Warsztaty kulinarne

Warsztaty plastyczne – malowanie na pleksi

Podsumowanie ferii

Wydrukuj ten wpis ... Wyślij ten wpis

Skomentuj Ferie pełne atrakcji

  1. Moja córcia Natalia była i jest bardzo zadowolona z atrakcji zapewnionych przez GOKSIR, codziennie wieczorem dostawałam pełną relację :) . Teraz pobyt u Babci nie wiąże jej się tylko z sankami na Górze Zamkowej, placu zabaw przy szkole i spacerach :)
    Brawo dla organizatorów i prowadzących
    Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*