Wyłoniony zwycięzca VI Turnieju Szachowego

DSC_0014W dniu 11.11.2018 roku został rozegrany VI Turniej Szachowy z okazji Narodowego Święta Niepodległości w Mielniku.
Turniej cieszył się dużym zainteresowaniem nie tylko starszych, ale  i młodszych osób. W zawodach łącznie wzięło udział 25 uczestników w różnym wieku. Zawodnicy reprezentowali następujące miejscowości: Czeremcha, Sokołów Podlaski, Drohiczyn, Sarnaki, Siedlce, Zielonka, Węgrów, Bielsk Podlaski, Siemiatycze oraz Mielnik. Wzrastająca frekwencja pokazała, że szachy cieszą się coraz liczniejszym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży.
Turniej rozgrywany był w kilku kategoriach: w kat. OPEN ,kat.JUNIOR  oraz w kat. Mieszkańcy Gminy Mielnik.
Zawody szachowe rozpoczęły się o godzinie 10:00 a zakończone zostały o godz. 14:00. Wszyscy laureaci otrzymali puchary, nagrody rzeczowe i dyplomy. Sponsorem nagród finansowych w kat. OPEN był Wiktor Górski z Mielnika.
W kategorii OPEN I miejsce uzyskał reprezentant Siemiatycz –Janusz Denisiuk  z Siemiatycz (6,5 pkt), II miejsce zdobył Józef Flaziński z UKS STSZ Sokołów Podlaski  uzyskując (5,5 pkt), natomiast III miejsce zajął Błażej Panasiuk z Bielska Podlaskiego uzyskując  (5,5 pkt). Kolejne miejsca zajęli: IV – Tomasz Czapko z Siemiatycz, V –Jakub Żurawicki z reprezentujący MUKS Fidei Węgrów, VI – Wiktor Górski Mielnik.
W kategorii Junior najlepszy był Jakub Żurawicki reprezentujący MUKS Fidei Węgrów (4,5pkt.), na miejscu II uplasował się mieszkaniec Sarnak Aleksander Malinowski (4,5 pkt.) zaś III miejsce zajęła  Aleksandra Żurawicka reprezentująca MUKS Fidei Węgrów  (4,0 pkt.),
W kategorii Mieszkańcy Gminy Mielnik I miejsce zajął Wiktor Górski (4,5 pkt.), II miejsce – Maja Górska (3,0 pkt.) i III miejsce – Robert Górski (2,0 pkt.).
Dziękujemy bardzo Panu Józefowi Flazińskiemu za sędziowanie podczas turnieju. Gratulujemy zwycięzcom oraz pozostałym uczestnikom turnieju.