Obchody 11 listopada w Mielniku

DSC_0073Obchody 11 listopada w Mielniku rozpoczęły się mszą świętą w intencji Ojczyzny odprawioną w kościele parafialnym p.w. Przemienienia Pańskiego w Mielniku. Po nabożeństwie wszyscy zgromadzili się na Placu Kościuszki przy obelisku upamiętniającym 500-lecie podpisania  Unii Mielnickiej, gdzie przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej w Mielniku i Straży Granicznej pełnili honorową wartę.  Zgromadzeni mieszkańcy wysłuchali apelu pamięci. Po uroczystym odśpiewaniu hymnu i wystąpieniu Wójta Gminy Mielnik Eugeniusza Wichowskiego poszczególne delegacje złożyły pod pomnikiem wiązanki kwiatów.
Kolejnym punktem tegorocznych obchodów Święta Niepodległości była część artystyczna przygotowana przez dzieci i młodzież z Zespołu Szkół im. Unii Mielnickiej w Mielniku odbywająca się w Ośrodku Dziejów Ziemi Mielnickiej – Muzeum w  Mielniku. Po jej zakończeniu można było obejrzeć nową aranżację wystawy strojów i rekwizytów z filmu Jerzego Hoffmana pt. ‘1920 Bitwa Warszawska”.

GALERIA ZDJĘĆ:

Wydrukuj ten wpis ... Wyślij ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

*